NOMINACJE

Segment hurtowy: Grupa Lotos SA, Ministerstwo Fiannasów, Orlen Paliwa sp. z o.o., POL-OIL-CORPORATION sp. z o.o., Warter sp. z o.o.

Segment detliczny: Apexim AB sp. z o.o., Ministerstwo Gospodarki, OPN 24 Sp z o.o., SCA PR sp. z o.o., Shell Polska sp.o.o.

Rynek biopaliw: Bureau Veritas sp. z o.o., IUNG w Puławach, Komisja Europejska, Koalicja na Rzecz Biopaliw, Rafineria Trzebinia S.A.

Rynek LPG: AmeriGas Polska sp. z o.o., Barter S.A., Gasten S.A., Novatek Polska sp. z o.o., Orlen Gaz sp. z o.o.

Paliwa grzewcze: Bałtykgaz sp. z o.o., Barlinek S.A., Gaspol S.A., Gaz Petrol sp. z o.o., Składy Węgla sp. z o.o.

LAUREACI

Internauci portalu e-petrol.pl wybrali te firmy, które ich zdaniem wyraźnie zaznaczyły swoją obecność na rynku. Wyłoniono piątkę laureatów w pięciu kategoriach.

Zwycięskie firmy to:

orlenpaliwaSegment hurtowy: Orlen Paliwa
Spółka w 2013 r. sfinalizowała udana operację przejęcia sprzedaży hurtowej paliw do części klientów, obsługiwanych dotychczas bezpośrednio przez PKN Orlen, umacniając swoja pozycję na rynku.

opn24Segment detaliczny: OPN 24
W sytuacji, gdy wiele spektakularnych projektów związanych z sieciami samoobsługowych stacji paliw kończy się mniej lub bardziej radykalnym niepowodzeniem, firma kontynuuje stabilny rozwój i utrzymuje pozycje liczącego się operatora detalicznego w Polsce Wschodniej, otwierając nowe obiekty automatyczne pod marka OPN24.

rafineriatrzebiniaRynek biopaliw: Rafineria Trzebinia
Spółka w 2013 r. podpisała umowę na realizacje instalacji deguminngu, która ma podnieść efektywność procesów i przyczynić się do poprawy rentowności. Inwestycja pozwoli też na wykorzystanie surowców alternatywnych w produkcji biodiesla np. ze zużytych olejów roślinnych.

orlengazRynek LPG: Orlen GAZ
Wprowadzając program QGAZ, firma podejmuje pionierska próbę stworzenia marki autogazu, która gwarantuje klientom jakość paliwa w całym łańcuchu dystrybucji.

barlinekPaliwa grzewcze: Barlinek
Lider wśród producentów pelletu od lat działający na rzecz promocji w Polsce ekologicznych sposobów ogrzewania. W roku 2013 firma postawiła na poprawienie standardów jakości urządzeń grzewczych na pellet, nawiązując współprace z najbardziej renomowanymi producentami kotłów, kominków czy nagrzewnic.

Zdjęcie przerywnik #2

WRĘCZENIE STATUETEK

12 czerwca 2014 r. w Warszawie, w trakcie Spotkania Polski Rynek Paliw nastąpiło uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom drugiej edycji branżowego plebiscytu Akcenty 2013.


Nagrodę - stauetkę z rąk Dyrektora Zarządzającego Information Market - Roberta Bukowskiego odebrali:

Pan Jerzy Kralski, Członek Zarządu ds. Operacyjnych i Rozwoju z firmy Orlen Paliwa Sp. z o.o., która zwyciężyła w kategorii Segment hurtowy.

W segmencie detalicznym, w którym wygrała firma OPN24 Sp. z o. o., nagrodę odebrał z kolei Prezes spółki – Pan Jonas Meskutavicius.

Z ramienia firmy Rafineria Trzebinia S.A. statuetkę w kategorii Rynek biopaliw odebrała Pani Monika Mikon, która jest Kierownikiem Działu Marketing i Komunikacja w spółce.

Rynek LPG i firmę ORLEN GAZ Sp. z o.o. reprezentował Prezes Zarządu Marcin Zawisza, który w imieniu firmy otrzymał statuetkę.

Kategorię paliwa grzewcze i firmę Barlinek S.A., która została uhonorowana przez internautów, reprezentował Pan Rafał Węcek, Dyrektor ds. Sprzedaży biopaliw w spółce.

Film