NOMINACJE

AKWAWIT POLMOS S.A., AMERIGAS POLSKA Sp. z o.o., ANWIM S.A. (sieć MOYA), GASPOL S.A., GRUPA LOTOS S.A., OKTAN BRZESKI, GRZENKOWICZ Sp. j., ORLEN GAZ Sp. z o.o., POLMAX S.A. S.K.A., POLPETRO S.A.(sieć HUZAR), PKN ORLEN S.A., SHELL POLSKA Sp. z o.o., SCA PR POLSKA Sp. z o.o. (sieć INTERMARCHE), STATOIL FUEL & RETAIL POLSKA, Sp. z o.o., TANQUID POLSKA, Sp. z o.o., UNIMOT GAZ S.A.

LAUREACI

III Spotkanie Branży Petrochemicznej – Polski Rynek Paliw zakończyło się uroczystym bankietem, podczas którego po raz pierwszy rozdaliśmy nagrody w ramach plebiscytu „Akcenty 2012”. Dzięki głosom oddanym przez użytkowników portalu e-petrol.pl statuetki Akcentów trafiły do trzech firm, które w ubiegłym roku swoją działalnością wpłynęły na rozwój i funkcjonowanie branży paliw w Polsce. Były to:

orlenPKN ORLEN S.A. - Paliwowy gigant kierowany przez Jacka Krawca opracował nową strategię rozwoju, która poprzez inwestycje w wydobycie i energetykę ma przekształcić PKN Orlen w koncern „multi-utility”. Płocki koncern jest też jednym z liderów poszukiwań gazu łupkowego w Polsce.

polmaxPOLMAX S.A. S.K.A. - Z silnego gracza lokalnego w Polsce zachodniej Polmax był w stanie przekształcić się w podmiot rynku hurtowego obecny w różnych częściach kraju i zdolny do konkurowania z największymi firmami branży.

akwawitAKWAWIT POLMOS S.A. - Operujące w branży biopaliw spółki Akwawit Polmos i Wratislavia-Bio, pod nowym kierownictwem, z podmiotów przynoszących straty przekształciły się w przedsięwzięcia generujące zysk.

 

Wyniki procentowe


PKN ORLEN
Głosów 9331 (94%)

POLMAX
Głosów 129 (1%)

AKWAWIT POLMOS
Głosów 110 (1%)

SCA PR POLSKA
Głosów 96 (1%)

ANWIM
Głosów 77 (1%)

GASPOL
Głosów 66 (1%)

POLPETRO
Głosów 59 (1%)

ORLEN GAZ
Głosów 47 (0%)

UNIMOT GAZ
Głosów 35 (0%)

GRUPA LOTOS
Głosów 15 (0%)
Ogółem oddano głosów: 9965
Głosowanie zostało zakończone w 2013 r.

WRĘCZENIE STATUETEK

Uroczysta gala odbyła się 20 czerwca 2013 roku w Hotelu Windsor Palace & Conference Center w Jachrance k. Warszawy. W imieniu PKN Orlen S.A. - zwycięzcy plebiscytu, statuetkę odebrał Tomasz Fill. Drugie miejsce zajęła spółka POLMAX, którą reprezentował Wojciech Maniewski. Trzecim uhonorowanym laureatem został Akwawit-Polmos. Odebranie nagrody przypadło w udziale Pani Annie Jaśkowskiej.